Masz pytania? Zadzwoń +48 609 530 530

Prawidłowa pozycja przed monitorem

Prawidłowa pozycja przy komputerze,

Przed monitorem spędzamy coraz więcej czasu, ma to niesamowicie duży wpływ na nasze życie a także zdrowie. Brzmi to groźnie ?
Nie chodzi nam o to aby straszyć niepotrzebnie, warto pamiętać o tym kolejnym razem. Gdy po całym dniu pracy przy komputerze narzekać będziemy na ból pleców, oczu, czy brak koncentracji.

A czy wiesz jak powinno się siedzieć ?

Nie jest to wiedza skomplikowana a tym bardziej tajemna i dostępna dla wybrańców.

Najważniejszą zasadą jest częsta zmiana pozycji przed monitorem, dotyczy to również innych aspektów życia, ponieważ nawet najlepiej zoptymalizowana postawa na dłuższą metę będzie obciążeniem dla kręgosłupa.

 

Prawidłowe ustawienie monitora na biurku

Tutaj z pomocą przychodzi nam podstawa pod monitor. Należy przyjąć, że górna krawędź monitora powinna się znajdować nieco poniżej linii wzroku, a środek monitora na linii swobodnego patrzenia.
W tym wypadku jeżeli monitor nie dysponuje możliwością regulacji wysokości położenia. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie podstawki pod monitor która ustawi go na odpowiedniej wysokości.

Jeżeli ustawimy już monitor na podstawce, należy również ustawić jego kąt.
Monitor powinniśmy odchylić do tyłu od 5 do 10 stopni.

Prawidłowa pozycja przed monitorem

Nawet pracując z laptopem, warto pamiętać o tych zasadach.
Optymalizacja takiego stanowiska pracy będzie wymagała wówczas z korzystania z dodatkowych akcesoriów takich jak myszka czy dodatkowa, zewnętrzna klawiatura, lecz biorąc pod uwagę w jakim stopniu nasza praca będzie wygodniejsza a także efektywniejsza, warto o tym nie zapominać.

Prawidłowa pozycja przed monitorem

Pamiętaj, każda godzina spędzona przed monitorem powinna być oddzielona pięcioma minutami które można wypełnić na rozmaite sposoby, byle by to nie było przeglądanie Facebooka czy Instagrama na monitorze smartfona. Powinno się przejść po biurze, może rozciągnąć, przewietrzyć pomieszczenie, a oczom dać odpocząć poprzez patrzenie się w dal.

Przekonajcie się sami, to działa.